Prezentace pro žadatele k vyhlášení FMP Rakousko – Česko (webinář 23. 5. 2024)
Videozáznam z webináře pro žadatele k vyhlášení FMP (23. 5. 2024)
Závazné dokumenty k realizaci malého projektu:
Závazným dokumentem pro žadatele malých projektů je Příručka pro FMP vč. všech příloh. Pokud není uvedeno v Příručce pro FMP, řídí se Fondy malých projektů Programovou příručkou Interreg Rakousko – Česko 2021-2027 a Společnými pravidly způsobilosti.
Přílohy k Příručce pro FMP (ke stažení):
Přílohy předkládané s žádostí o malý projekt
- B3: Prohlášení o partnerství
- B5: Rozpočet projektu (verze 2)
- B6a: Čestné prohlášení žadatele
- B6b: Čestné prohlášení žadatele u investičních projektů
Hodnocení malých projektů
Předložené malé projekty jsou podrobeny formální kontrole a následně přezkumu jejich kvality a přeshraničního dopadu.
- A2: Kritéria kontroly formálních náležitostí a přijatelnosti projektové žádosti
- A3: Kritéria hodnocení kvality projektu a přeshraničního dopadu
Po vyplnění projektové žádosti a kompletaci všech nezbytných příloh doporučujeme, aby si žadatel ověřil úplnost žádosti a příloh na základě kritérií uvedených v Příloze A2.
Ukončení realizace projektu
Po ukončení projektu musí žadatel do 30 kalendářních dnů předložit Správci FMP (Jihočeská Silva Nortica) elektronicky Závěrečnou zprávu malého projektu, včetně povinných příloh.
- C1: Závěrečná zpráva malého projektu
- C1a: Souhrn projektu
- C1b1: Plnění ukazatelů výstupu malého projektu Kultura a cestovní ruch
- C1b2: Plnění ukazatelů výstupu malého projektu People to people
- D1: Zpráva o udržitelnosti malého projektu
Hledáte přeshraničního partnera?
Jestliže hledáte pro váš přeshraniční projekt partnera, který vám na druhé straně hranice chybí, můžeme přes naše ověřené partnery zadat dotaz s konkrétní specifikací vhodné obce, instituce apod. Stačí vyplnit kontaktní formuláře v obou jazykových mutacích a zaslat je na e-mail info@silvanortica.com.
Kontaktní formulář Hledáme rakouského partnera Čj verze
Kontaktní formulář Hledáme rakouského partnera Nj verze
Pokyny pro žadatele
- Před podáním projektové žádosti doporučujeme konzultovat své projektové záměry nebo rozpracované projektové žádosti a rozpočet s manažery Fondu malých projektů.
- Pro podávání žádostí na malé projekty je využíván elektronický systém FMP. Příjem žádostí je průběžný, projektové žádosti jsou přijímány v rámci vyhlášených průběžných uzávěrek.
- Žadatel musí při vyplnění žádosti správně zvolit zaměření FMP (People to people, nebo Kultura a cestovní ruch). V případě, že jsou v projektu v kombinaci aktivity obou typů malých projektů, zařadí žadatel projekt do zaměření, ve kterém aktivity převažují.
- Každý malý projekt musí přispět alespoň k jednomu ukazateli výstupu (viz Příručka pro FMP bod 2.3.).
- V rámci projektové žádosti musí žadatel předložit detailní rozpočet (příloha B5).
- Cenová přiměřenost výdajových položek rozpočtu musí být doložena prostřednictvím poptávek a cenových nabídek / průzkumu trhu (viz Příručka pro FMP bod 3.3.2.1 odstavec Náklady stanovené na základě doložení cen). Doklady k cenové přiměřenosti budou nahrány do elektronického systému FMP a označeny jako příloha B7 projektové žádosti.
- Doporučené číslování příloh B7 – Poptávky, cenové nabídky, průzkum trhu
- V projektové žádosti si žadatel stanoví jeden nebo více milníků (viz Příručka pro FMP bod 3.3.3 odstavec Definice milníků a dokladů), které obsahově a časově popíše v projektové žádosti, kvantifikuje a propojí s návrhem rozpočtu (příloha B5).
- U každého milníku žadatel v projektové žádosti jasně kvantifikuje a definuje výstupy daného milníku. Ty musí být výsledkem aktivit projektu a musí být ověřitelné.
- Při realizaci projektu musí být dodržena povinná publicita (viz bod 5.6 Příručky pro FMP). Dokumenty k prokázání splnění povinné publicity malého projektu se dokládají přílohou k závěrečné zprávě, po ukončení projektu.
- Žadatel je povinen informovat minimálně 10 pracovních dní předem Správce FMP / příslušného regionálního partnera o každé pořádané aktivitě v rámci realizace malého projektu.